Stavební spoření srovnání

vypočítání úrokůProcedurou srovnání stavebního spoření pochopitelně musí projít každý, kdo si chce úspěšně vybrat. Vzhledem k tomu, že to není nic snadného, pokusíme se vám základní stavební spoření a jejích srovnání prezentovat. Jaké jsou hlavní parametry, podle kterých lze vůbec rozlišovat? V první řadě je to samozřejmě míra úročení vkladů, která hraje velkou roli pro klienty, u kterých je stavební spoření symbolem hlavně zhodnocování peněz, naopak pro zákazníky, kteří si jdou především pro úvěr, jsou důležité úroky v úvěrové části. Stále ale platí, že stavební spoření není tak jednoduché a kvalitní srovnání by mělo obsahovat i některé další parametry – kolik budete ročně platit, jak moc zaplatíte při zřízení apod.

Jednoduchý formulář pro srovnání

Srovnání stavebního spoření začneme nejprve společnými rysy, protože je logické, že se velké společnosti snaží parametry do jisté míry „okoukávat“, a tak mají i stavební spoření s liškou a stavební spoření s buřinkou některé shodné prvky. V první řadě je to zřizovací poplatek 1% z cílové částky, který vždy zaplatíte i v případech, kdy později cílovou částku zvýšíte. U všech máte také nárok na jeden výpis za rok, nicméně u České spořitelny i tak zaplatíte 30 Kč. Pokud byste chtěli mimořádný výpis, vždy vás to bude stát 50 Kč. Nyní už ke spořicí části. Stavební spoření s liškou vám nabídne úročení vkladů 2% u dvou produktů, nebo 1% u posledního (Atraktiv), přičemž stavební spoření s buřinkou má pouze jednu variantu a to s dvouprocentním úročením. Tyto sazby se nemění ani v případě, že už ze stavebního spoření čerpáte.

Když se zaměříme na výši úrokových sazeb úvěrů, tak stavební spoření s buřinkou nabízí už 4,75% a naopak stavební spoření s liškou u dvou produktů 4,8%. Posledním je tarif Atraktiv u lišky, který je zaměřený právě na úvěry, a tak má sazbu 3,7%. Důležité je vědět, že tato čísla platí pouze v případě, že prokážete dostatečnou bonitu. V opačném případě můžete mít úroky i vyšší. Co se týče překlenovacích úvěrů, ty má nejméně výhodné Česká spořitelna (buřinka) s 5,15%, přičemž ČMSS nabízí u tarifů Invest a Atraktiv 3,7% a u Perspektiv 4,5%. Výhodou je, že překlenovací úvěr můžete u všech institucí čerpat ve výši sto procent z cílové částky, nicméně u klasického se tato hranice pohybuje okolo 60%; víc vám neposkytne žádné stavební spoření.

Hledáte něco jiného? povinné ručení.

Štítky:

Stavební spoření , Překlenovací úvěr , Státní podpora , Porovnání , Srovnání , Kalkulačka

Novinky z celého internetu

20.10.2010 - Banky v ČR

Pokud se zajímáte o bankovní služby, nepřehlédněte nové webové stránky banky v ČR. Na stránkách se nachází nepřeberné množství informací, od přehledných informací o bankovních společnostech přes přehled půjček. Na stránkách najdete popis většiny tuzemských bank a i popis jejich služeb.

Menu

Články

Výběr stavebního spoření
Výběr stavebního spoření

Stavební spoření je finančním produktem, který vznikl, aby poskytl....

Články z oboru

Oblíbené