Stavební spoření s liškou

jednáníPopulární stavební spoření s liškou snad nemá smysl dlouze představovat. Televizní reklamy, ve kterých figuruje liška s cihlami a jedničkou na triku, zná snad každý. Základní idea stavebního spoření je jasná; účinně a především jistě spořit za pomoci státu. To samozřejmě nabízí i stavební spoření s liškou, které se pyšní prakticky dominací na trhu, když ho Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS), která s ním přišla, v současnosti nabízí více než milionu klientů a chlubit se může více než pěti miliony uzavřených smluv za dobu své existence. To v podstatě dokládá zmíněný fakt, jak moc je stavební spoření s liškou v ČR oblíbené.

Když se zaměříme na konkrétní parametry, tak i ty vás rozhodně přesvědčí. Pokud budete sledovat reklamní poutače, nebo již zmíněné televizní spoty, všude se bude hovořit o garantovaném zúročení až k 6,94%, což by bylo opravdu skvělé číslo. Nicméně stavební spoření s liškou v praxi nabízí tři různé tarify, které jsou v základu lehce slabší, pokud k nim nepřidáte státní příspěvek, se kterým ČMSS ve svých reklamních tahácích počítá. Do kalkulací lehce zasahuje i fakt, že úročení je měsíční. Pokud byste vkládali například jen jednu částku na začátku roku, rozpočítá se do měsíců.

První je základní tarif Invest, který bude vaše peníze zúročovat sazbou 2,0%, a pokud byste měli zájem o klasický úvěr, budete platit 4,8%. Minimálně ale musíte v každém případě naspořit 40 tis. Kč. Druhým je tarif Perspektiv, který už má vyšší minimální částku a to 150 tis. Kč, nicméně si stále drží stejné úroky – 2% z vkladu a 4,8% u úroku. Poslední je tarif Atraktiv, který je výhodný především pro klienty, kteří chtějí po dvou letech získat výhodný úvěr s úročením pouze 3,7%. Na druhou stranu máte nižší sazbu úroků z vkladů, která je 1%, a minimální úspora musí být 40 tis. Kč.

důmTo jsou v podstatě ty nejzákladnější vlastnosti, kterými se stavební spoření s liškou prezentuje. Důležité je ještě dodat, že pokud byste chtěli překlenovací úvěr, což znamená půjčit si ihned po uzavření smlouvy, musíte se stavební spořitelnou jednat individuálně a samozřejmě počítat s vyššími čísly než u klasických úroků. V praxi začínají tyto sazby už na 4%, ale samozřejmě záleží na mnoha faktorech – vaše bonita, výše částky, cílová částka na spoření apod. Pochopitelně má i stavební spoření s liškou poplatky za vedení konta, které jsou 290 Kč ročně, a už při sjednání zaplatíte 1% z cílové částky.

Co se týče státních dotací, ty má stavební spoření s liškou naprosto standardní – jejich maximální výše je 3000 Kč ročně, což znamená, že byste měli ročně vkládat alespoň 20 tis. Kč, pokud chcete získat od státu maximum. Při menších částkách se to přepočítává na 15% z ročního vkladu. Velkou výhodou je i fakt, že nebudete muset platit daně z příjmů, od kterých je i stavební spoření s liškou osvobozeno. Zároveň máte vklady státem pojištěné a spořit samozřejmě můžete, jak dlouho chcete.

Štítky:

Stavební spoření , Doba spoření , Cílová částka , Státní podpora , Brno , Praha

Novinky z celého internetu

20.10.2010 - Banky v ČR

Pokud se zajímáte o bankovní služby, nepřehlédněte nové webové stránky banky v ČR. Na stránkách se nachází nepřeberné množství informací, od přehledných informací o bankovních společnostech přes přehled půjček. Na stránkách najdete popis většiny tuzemských bank a i popis jejich služeb.

Menu

Články

Výběr stavebního spoření
Výběr stavebního spoření

Stavební spoření je finančním produktem, který vznikl, aby poskytl....

Články z oboru

Oblíbené