Stavební spoření s buřinkou

Na českém trhu v podstatě figurují pouze tří základní stavební spoření – liška, buřinka a pyramida. Jak vidno, stavební spoření s buřinkou je mezi nimi a rozhodně nepatří mezi outsidera, spíše naopak. Vzhledem k tomu, že ho nabízí největší finanční společnost na našem trhu, Česká spořitelna respektive její stavební odnož, je jasné, že má stavební spoření s buřinkou jak pevné základy v podobě jistoty zaběhlé bankovní instituce, tak velmi výhodné parametry, které lákají velký počet klientů. Často se zákazníci při vyhledávaní zaměřují pouze na lišku od ČMSS, která je vzhledem k intenzivnější mediální kampani hlouběji zarytá do našeho povědomí, ale i stavební spoření s buřinkou tu je a rozhodně se ho nevyplatí opomínat.

Než přejdeme ke konkrétnímu úročení respektive různým variantám, které jsou pro volbu ideálního stavebního spoření zásadní, zmíníme ještě pár faktů, které byste měli znát. V první řadě musíte před žádostí o sjednání počítat s tím, že už na začátku zaplatíte zřizovací poplatek, který nemusí být malý; konkrétně stavební spoření s buřinkou ho má stanovený na 1% z cílové částky. Jsou tady také roční poplatky za vedení, nicméně ty můžete lehce vypustit, protože se pohybují v řádu stokorun, což se dá vzhledem k výši vkladů do jisté míry opomenout. Určitě byste ale měli brát na vědomí, že po vás bude požadováno, abyste se nespoléhali pouze na získání peněž prostřednictvím úvěru – speciálně stavební spoření s buřinkou požaduje, abyste 40% z cílové částky naspořili vy (společné se státem a úroky) a nikdy vám nebude poskytnut úvěr vyšší než 60% z plánovaného objemu na konci spoření. Jednoduše řečeno musíte dokázat, že to i se spořením myslíte vážně. Právě to velký počet účastníků stavebního spoření překvapí.

úrokyNyní už k úrokům. Stavební spoření s buřinkou nabízí oproti konkurenci pouze jednu základní úrokovou sazbu o společného produktu, která dělá 2%. Je tu sice ještě i varianta Šampion, která má ale více individuální parametry. Co se týče úročení úvěrů, které samozřejmě i stavební spoření s buřinkou poskytuje, ty začínají na 4,75%, nicméně se nedají jednoznačně stanovit, protože záleží na několika dalších faktorech, především na vaší bonitě, kterou si Česká spořitelna prověří. Pokud byste požadovali výpisy z účtu, zaplatíte 30 Kč, pokud to bude po připsání státní podpory, jinak 50 Kč.

Když závěrem přidáme ještě některé výhody, kterými se pyšní i stavební spoření s buřinkou, bude to v první řadě pojištění vkladů ve stoprocentní výši (pokud nepřesáhnete 50 tis. Eur), a také nebudete muset příjmy na stavebním spoření danit. Pokud jste podnikatelé, můžete si náklady respektive zaplacené úroky odečíst ze základu daně. Současně nabízí stavební spoření s buřinkou možnost kdykoliv přidat na účet větší částku, než jaké jsou pravidelné splátky.

Štítky:

Stavební spoření , Doba spoření , Cílová částka , Státní podpora

Novinky z celého internetu

20.10.2010 - Banky v ČR

Pokud se zajímáte o bankovní služby, nepřehlédněte nové webové stránky banky v ČR. Na stránkách se nachází nepřeberné množství informací, od přehledných informací o bankovních společnostech přes přehled půjček. Na stránkách najdete popis většiny tuzemských bank a i popis jejich služeb.

Menu

Články

Výběr stavebního spoření
Výběr stavebního spoření

Stavební spoření je finančním produktem, který vznikl, aby poskytl....

Články z oboru

Oblíbené